audi a4 b9 jakie zmiany

Audi A4 generacji B9 większe, lżejsze i bardziej dopieszczone

Audi A4 generacji B9 jest najnowszym modelem przedstawionym w dwóch wersjach nadwoziowych: sedan i kombi. Chociaż na pierwszy rzut oka nie różni się od poprzedniej generacji Audi A4 B8 to jest większe, lżejsze i ma bardziej dopieszczone wnętrze.

Audi A4 B9 nie wyróżnia się sylwetką od poprzednich modeli Audi A4. Zmiany w jego designie od zewnątrz są niewielkie, obejmują wszystkie okolice reflektorów i przedniego zderzaka. Linie Audi A4  B9 są prowadzone elegancko i sportowo, dzięki dużej masce, która podkreśla szerokość samochodu. 

Większość cech charakterystycznych Audi A4 została pozostawiona, ponieważ Audi A4 B9 jest produktem premium klasy średniej dedykowanym szerokiej grupie klientów. Do tej pory sprzedano ponad 12 mln egzemplarzy Audi A4.

Budowa wnętrza Audi A4 B9?

W standardowym wyposażeniu znajdują się: 6 poduszek powietrznych, reflektory ksenonowe z dynamiczną regulacją zasięgu, światła do jazdy dziennej Led, system multimedialny z 7 calowym wyświetlaczem, 3 ramienna kierownica obszyta skórą, 16 calowe felgi ze stopów lekkich, Audi virtual cockpit, rozbudowany system infotainment: MMI Navigation plus z MMI touch, który pomaga  łączyć się z Internetem i umożliwia surfowanie w Internecie pasażerom do woli.

Bardzo duży nacisk inżynierowie położyli pod względem współczynnika oporu powietrza, ponieważ limuzyna ma zaledwie 0,23 natomiast avant 0,26. I rzeczywiście są to najlepsze wyniki  klasie.

audi a4 b9 kombi

Jak zmieniło się wnętrze Audi A4 B9?

Najnowsze modele Audi A4 B9 są wyposażone w jeden z 9 silników:  3 benzynowe oraz sześć diesle. W przyszłości pojawi się też model g-tron, który będzie napędzany gazem ziemnym.
audi a4 b9 sedan
Audi A4 B9 ma długość 4,73 m, szerokość 1,84 m, wysokość 1,43 m  i rozstaw osi 2,82 m,  i jest lżejsze do 120 kg w zależności od zamontowanego silnika. Dzięki zastosowaniu w karoserii wysokiej jakości materiałów, podróżowanie autem stało się bardziej komfortowe. Auto jest lekkie, pewnie stoi na drodze, a wszyscy pasażerowie siedzący na tylnych siedzeniach mają o 23 mm więcej miejsca na nogi.

Jakie wymiary ma Audi A4 B9 ?

audi a4 b9

W jakie modele silników są wyposażone Audi A4 B9 ?

Najnowsze modele Audi A4 B9 są wyposażone w jeden z 9 silników:  3 benzynowe oraz sześć diesle. W przyszłości pojawi się też model g-tron, który będzie napędzany gazem ziemnym.

W porównaniu do modeli poprzedniej generacji Audi A4 B9 moc silników wzrosła. Najsłabszy ma 110 kW (150 KM) natomiast najsilniejszy 200 kW (272 KM). Dzięki temu przy wzroście mocy zużycie paliwa spada o 21%. W silniku A4 2.0 TDI ultra zużycie oleju napędowego na 100 km wynosi 3,7 l. Dzięki temu emituje tylko 95g dwutlenku węgla. Z kolei, w silniku 2.0 TFSI ultra o mocy 140 kW (190 KM) jest bardzo ekonomiczne, ponieważ zużycie benzyny wynosi 4,8 km na 100 km. i emituje 109 g dwutlenku na km.